Būt mammai. Būt pateicīgai

Šodien īpaša diena visām sievietēm, kuras ir mammas. Gan tām, kuras savu pirmo mazuli vēl nēsā zem sirds, gan tām, kuras par mammām kļuvušas vairākkārt, gan tām, kuras ar savām Dvēselītēm reiz atkal satiksies Debesīs. Es ilgi domāju, par ko rakstīt blogā Mātes dienā, un šorīt manā sirdī izkristalizējusies viena galvenā sajūta – Pateicība. 

Pateicība manai meitai Sofijai par to, ka viņa ir izvēlējusies mani par savu mammu. Jā, es ticu, ka bērni izvēlas vecākus, un neviena satikšanās šeit uz Zemes nav nejauša. Es ticu, ka mēs kļūstam par ģimenēm tāpēc, ka mums kopā kas jāuzzina katram pašam par sevi un vienam par otru, kopā jāizzina šī pasaule, kopā jāpiedzīvo un jāpārdzīvo, un es ļoti ceru, ka arī jāmīl. Ļoti daudz jāmīl. No visas sirds. Bez nosacījumiem. Lielā, sirsnīgā pieņemšanā.

Tas nav viegli. Būt mammai nav vienkārši. Tik daudz negulētu nakšu, uztraukumā sažnaugtas sirds un prieka asaru, šķiet, nesagādā neviena cita loma mūsu dzīvē. Tāpēc ir forši, ka reizi gadā ir īpaša diena, kad to mūsu mammu būšanu nosvinēt. Sūtu mīļus sveicienus visām Mammām, kuras ik dienu rūpējas par saviem bērniem, lai tie augtu veseli, dzīvespriecīgi un laimīgi! Un mīļš apskāviens tām, kuras savu Mammu šogad samīļos vien sirdī un siltās atmiņās. Arī tā ir liela dāvana – visi skaistie un īpašie mirkļi, kas piedzīvoti.

Šogad manī dzirksteļo īpaša pateicība tieši meitai, jo šķiet, ka tieši viņa ir tā, kuras esamība man lika saņemties dzīves vistumšakajā brīdī, kad padoties būtu bijis tik vienkārši (noteikti vieglāk nekā cīnīties…), taču vēlme būt viņai blakus un redzēt izaugam, lika saņemties. Un milzu pateicība manai mammai, kas bija blakus un uzņēmās rūpes par Sofiju dienās, kad es nevarēju pacelt galvu no spilvena. Mammai, kas joprojām ir viens no lielākajiem palīgiem ikdienas rūpēs par mazmeitu.

Katru gadu Mātes dienā, dzimšanas dienā, Ziemassvētkos meitiņa savos apsveikumos man novēl labu veselību. Šogad dāvanā saņēmu Sofijas apgleznotu iepirkumu maisiņu ar uzrakstu EAT HEALTHY. Vai var būt vēl labāka motivācija nekā mūsu bērni? Lai viņi ir tie, kas mūs sievietes iedvesmo mīlēt sevi un rūpēties par sevi, lai būtu viņiem blakus ilgi.


Bildes: Daiga Ellaby
Apģērbs: LINDEX
Grims: Baiba Gasule, MAC Cosmetics
Gaismas burti no PIKU.LV

1Pingbacks & Trackbacks on Būt mammai. Būt pateicīgai

  1. […] Sāksim ar aizvadītās nedēļas svarīgāko dienu- Mātes dienu. Par to Līgas (happywhispers.lv) rakstā Būt mammai. Būt pateicīgai. […]

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *