#EkoFilmu nedēļa Rīgā mudinās domāt par zaļāku dzīvesveidu un ilgtspēju

No 8. līdz 11. maijam biedrība Zaļā brīvība dažādos Rīgas kinoteātros EkoFilmu nedēļas ietvaros demonstrēs vairākas filmas, kas paver plašāku skatījumu uz ekoloģijas, zaļā dzīvesveida un ilgtspējīgas ekonomikas izpratni. Būs arī diskusijas ar vides un ekonomikas ekspertiem, kā arī alternatīvās ekonomikas praktiķiem. Ieeja bez maksas. 

Ar kino palīdzību biedrība Zaļā brīvība vēlas iepazīstināt ar iedvesmojošiem risinājumiem dažādām vides un sociālajām problēmām. “Par to, kas mūsdienu globālajā sistēmā ir nepareizi, runā daudzi. Mēs gribam rādīt un runāt par to, kas jau ir lieliski, kādi ir jau radītie risinājumi, kas aug kā sēnes pēc lietus dažādās pasaules malās, arī pie mums pašiem,” atklāj biedrības pārstāve Zanda Skuja.

Atklāšana notiks 8. maijā pl.19.00 kinoteātrī K.Suns ar filmu Jēgas meklējumi / Quest For Meaning. Filma stāsta par diviem vīriešiem – Natanielu un Marku, kas, pārdzīvojuši eksistenciālu krīzi, ceļo pa pasauli, dokumentējot savu ceļojumu. Viņu interešu lokā ir saikne ar dabu, laime un dzīves jēga.

9. maijā pl.19.00 Kino Bize sadarbībā ar festivālu Give & Get tiks rādīta filma In Transition 2.0. Šī filma stāsta par ikdienišķiem cilvēkiem, kas dara neticamas lietas. Piemēram, ir kopienas, kas pašas drukā savu naudu un veido savas elektrostacijas. Filma aizved ceļojumā uz dažādām pasaules vietām un liek aizdomāties par to, ko mēs paši varam darīt savas kopienas labā.

10. maijā pl.19.00 Kaņepes Kultūras centrā varēs noskatīties filmu Igauņu ciemats Ganā / Estonian Village in Ghana, kas stāsta par to, kā Igaunijas aktīvisti izlēma palīdzēt ciematam Ganas ziemeļos, apvienojot vietējo rokdarbu prasmes, igauņu uzņēmējdarbības zināšanas un Rietumu tirgu. Ganas ciemata sieviešu austie grozi tagad ir ļoti populāri Igaunijā, un ir pieejami arī Latvijā. Pēc filmas noskatīšanās būs iespēja tos iegātāties, kā arī diskutēt ar Diānu Tammu, filmas veidotāju un vienu no filmas galvenajiem tēliem.

11. maijā pl.19.00 K.Suns varēs noskatīties filmu Atkritumkulinārija / Wastecooking. Filmas varonis Dāvids Gross meklē vietas, kur pārtika tiek mesta ārā un mēģina izzināt, kā mēs varam izmantot pārtiku, kas citkārt tiktu izmesta ārā, un pārveidot to par garšīgiem ēdieniem. (Saskaņā ar ANO Pārtikas un Lauksaimniecības Organizācijas datiem trešdaļa pasaulē saražotā ēdiena nokļūst atkritumos!).

Savā ceļojumā pa Austriju, Vāciju, Nīderlandi, Beļģiju un Franciju Dāvids Gross glābj ēdienu no nokļūšanas atkritumos, kā arī ieskatās Eiropas Parlamenta ēdnīcas aizkulisēs un pat Zalcburgas iedzīvotāju ledusskapjos. Ceļojuma laikā viņš veido inovatīvu kulinārijas ceļošanas rokasgrāmatu par ēdieniem, kas ir pagatavoti no dažādos veidos izglābta un savākta ēdiena. Kopā ar viņu šajā ceļojumā dodas atkritumu konteiners, viņa atpazīstamības zīme, kas ir pārtaisīta par pārvietojamu plīti.

Uz filmām un diskusijām aicināts ikviens interesents – visi pasākumi un seansi ir bez maksas! Filmas tiks demonstrētas to oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu valodā.

 

Attēli no publicitātes materiāliem

1Pingbacks & Trackbacks on #EkoFilmu nedēļa Rīgā mudinās domāt par zaļāku dzīvesveidu un ilgtspēju

  1. […] dzīvesveidu, stāsta, kā paši to ir sasniegušu, dalās idejās un pārdomās. Kā arī blogs Happy Whispers, kas ir par veselīgu dzīvesveidu un attiecībām ar sevi un bieži aktualizē šo tēmu. Tāpat […]

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *