Ko nozīmē Crazy Sexy Diet?

Kas ir Crazy Sexy Diet? Jau minēju, ka tā nav tikai uztura, bet drīzāk dzīvesveida programma jeb kurss, kura ietvaros ēdienam, protams, ir atvēlēta diezgan būtiska loma, bet tikpat svarīgas labsajūtas iemantošanas sastāvdaļas ir rūpes par savu fizisko ķermeni ar dabiskām skaistumkopšanas metodēm, regulāras kustības (sports) un dažādas garīgās prakses.

crazy-sexy-diet-01

Šodien īsumā pastāstīšu par to, ko Crazy Sexy Diet ietvaros ēd, ko ne. Būtībā tā ir veģetāra vai vegāniska diēta ar zemu tauku saturu, kas palīdz mazināt iekaisuma procesus organismā. Uzturā jāiekļauj pēc iespējas vairāk dabisku, nepārstrādātu produktu (angliski – whole foods), svaigu dārzeņu, augļi ar zemu glikēmisko indeksu (GI), sārmaini zaļie dzērieni, kā arī dažādi vērtīgi superprodukti.

Vēlams samazināt vai pilnībā atteikties no dzīvnieku valsts produktiem, rafinētā cukura un pārstrādātiem produktiem. Samazinot “skābu” produktu patēriņu uzturā, organismam tiek dota iespēja atveseļoties dabiskā veidā.

Kādi ir ieguvumi? Šāda diēta/uzturs palīdz izvadīt no organisma toksīnus, uzlabojas imunitāte un vispārējais veselības stāvoklis. Tiem, kuri cietuši no regulāriem aizcietējumiem, vēdera izeja vairs nesagādā problēmas. Bieži novērots, ka pazūd iesnas, āda kļūst tīrāka, garšas kārpiņas piedzīvo atdzimšanu, acis sāk mirdzēt, mazinās vai izzūd celulīts, uzlabojas atmiņa un seksa draivs (o jā!).

Uzturs iedarbojas šūnu līmenī. Ja esam kaut ko salaiduši grīstē, mēs to visticamāk varam vērst par labu. Manas uztura pieredzes pamatā ir tieši šis 21 dienas kurss, ar kuru viss sākās, ārstējoties no vēža. Šis bija mans pirmais solis ceļā uz atveseļošanos, organisma atindēšanu pēc ķīmijterapijas un apstarošanas, imunitātes stiprināšanu un vispārējas vitalitātes atjaunošanu. Tiem, kuri nolēmuši kopā ar mani iesaistīties šajā 21 dienu garajā piedzīvojumā, tas var būt jauna dzīvesveida sākums. Protams, manu motivāciju, pirmo reizi izmēģinot šo dzīvesstila kursu, ļoti stiprināja (un joprojām ikdienā vada) vēlme būt veselai, dzīvespriecīgai, stiprai un vienkārši… dzīvai. Man ar to bija gana, lai ļautos un nepadotos. Un, ja arī kas neizdevās kā iecerēts, lieki nepārdzīvoju un nešaustīju sevi. Katra jauna diena, katrs jauns mirklis ir jauna iespēja. Izmanto to!

crazy-sexy-diet-03

Kāpēc Crazy Sexy Diet strādā, esmu rakstījusi vairākkārt. Atgādinājumam vai ieskatam vari palasīt ierakstus sadaļā Veselīgs uzturs. Bet īsumā – stāsts ir par svaigas un dabiskas pārtikas spēku. Palielinām uzturā ekoloģisku, termiski neapstrādātu, dabisku produktu īpatsvaru un samazinām vai pilnībā izslēdzam rafinēto cukuru, baltos miltus un cieti saturošus, kā arī dzīvnieku valsts produktus ar augstu piesātināto taukskābju saturu un dažādus stimulantus (kafija, limonādes, alkohols).

Labajai pašsajūtai, ko eventuāli rada uztura maiņa, ir domino efekts. Pārmaiņas skar arī citas dzīves jomas. Vai jākļūst par pārliecnātu svaigēdāju, lai piedzīvotu šo brīnumu? Nē. Arī sautēti vai krāsnī cepti dārzeņi skaitās. Vai jākļūst par striktu veģetārieti vai vegānu? Nē. Taču tā ir iespēja sākt izmantot veselīgākas gatavošanas metodes. Joprojām var ēst pa kādam dzīvnieku valsts produktam, taču, uzzinot mazliet vairāk par to, kā tie ietekmē veselību (un mūsu planētu), šī kaislība, ļoti iespējams, ies mazumā.

Ne visi pārliecināti vegāni ir veseli un veselīgi. Pat visētiskākie un apzinīgākie cilvēki pasaulē nav ideāli un mēdz patērēt pārāk daudz pārstrādātu produktu. Kartupeļu frī, čipši, baltmaize, makaroni un daudzi cukuroti izstrādājumi var būt vegāniski, bet bez ieguvumiem veselībai. Tāpat nevajadzētu pārlieku aizrauties ar soju un no tās gatavotajiem gaļas aizstājējiem (pie mums Latvijā tas gan nav tik raksturīgi, bet ir vērts atzīmēt). Īstu enerģiju sniegs vegāniska vai veģetāra diēta/uzturs, kurā lielākā daļa produktu būs  īsti un dārzā izaudzēti. Tik vienkārši!

crazy-sexy-diet-2

Turpmākajās dienās publicēšu vēl citus ierakstus, kas palīdzēs sagatavoties un izprast, ko tad īsti nozīmē manis aizsāktais 21 dienas Crazy Sexy Diet piedzīvojums. Ja ir kādi neatbildēti jautājumi, raksti tepat komentāros! Centīšos atbildēt savas kompetences un pieredzes ietvaros, taču atgādinu, ka neesmu diplomēta uztura speciāliste un nopietnāku slimību gadījumos pirms jebkuras diētas uzsākšanas vai ieradumu maiņas iepriekš vajadzētu konsultēties ar ģimenes ārstu vai citiem nozares speciālistiem.

Bildes: Aran Goyoaga, canellevanille.com

8 Komentāri on Ko nozīmē Crazy Sexy Diet?

 1. Terēze
  09/02/2015 at 21:11 (4 gadi atpakaļ)

  Līga, SUPER raksts! Pēc sava rezervju skapja revidēšanas piedzīvojuma aizgājušajās brīvdienās, kad mana omes receptes rabarberu plātsmaize izgāzās pa virtuves grīdu un pēc nelielās Instagram sarunas ar Tevi un vēl pāris faktoriem, es esmu pilnībā apņēmusies sākt savas ēdienkartes maiņu globālākā līmenī. Līdz šim man vienmēr ir bijis viegli nelietot uzturā gaļu, ceptus ēdienu, cukuru, balto maizi utt., bet vienmēr ir paticis pievienot ēdienam sierus, ēst jogurtus un tādas lietas kā kuskusu, baltos makaronus un krāsnī ceptu lasi :) tad nu iedvesmojoties no sava rabarbermaizes piedzīvojuma un taviem izsmeļošajiem rakstiem, esmu apņēmusies no nākamās nedēļas savu ēdienkarti veidot no sārmainajiem produktiem un izslēgt skābos, kā arī pilnībā nelietot gaļu un piena produktus. Šonedēļ vēl ne, jo savam mīļotajam vīrietim jau esmu sagatavojusi šīs nedēļas darbdienu vakariņu sarakstu, kas šos produktus man nevēlamos produktus satur katru vakaru. tikko spēru pirmo soli un sakārtoju mājās esošos produktus, kurus turpmāk lietošu uzturā un kurus ne, kā arī izveidoju sarakstu ar pamatlietām, kas man vēl jāpaspēj šīs nedēļas laikā iegādāt, lai turpmāk gatavotu pilvērtīgas, veselīgas maltītes, kas nenoslogos, bet palīdzēs attīrīties. :)

  Noteikti ne pirmo un ne arī pēdējo reizi – paldies arī Tev par iedvesmu! :)

  Atbildēt
  • Līga | happy whispers
   09/02/2015 at 23:13 (4 gadi atpakaļ)

   Ai, Terēze, paldies Tev! Man tik ļoti šovakar palīdz šie vārdi! Dzimst idejas uz pelniem. Vai tas nav skaisti? Paldies jums, ka lasāt un izmēģināt!

   Atbildēt
 2. Elīna
  10/02/2015 at 13:38 (4 gadi atpakaļ)

  Līga!
  Paldies!:) Es apņemos to darīt kopā ar Tevi! Tava un Ances topivesels.lv kļuvušas par manām biežāk apmeklētajām lapām. Lai katru dienu pasmeltos kādu gabaliņu iedvesmas un atkārtotu tik garšīgās receptes!
  Tu esi lieliska!
  Sirsnībā,
  E.

  Atbildēt
 3. Santa
  11/02/2015 at 18:43 (4 gadi atpakaļ)

  Darbā brīvākā brīdi mēdzu palsīt Tavu blogu. Kolēģi pārvietojas apkārt un protams,ka atrodas kāds kas ielūr ekrānā un painteresējas ko tad es tur lasot:D Un aizsākās gudrās diskusijas par veselīgu dzīvesveidu. Viedokļi dažādi,lielākoties jau negatīvi vērsti,bet ne par to būs mans mazais apcerējums :) Es ticu tam,ka mans ķermenis ir mans templis un tas jāciena un jākopj. Un tavs blogs,instagrams ir lieliska vieta,kur smelties labu enerģiju. Be an encourager. The World has plenty of critics already.

  Atbildēt
 4. Arita
  15/02/2015 at 23:20 (4 gadi atpakaļ)

  Paldies, Līga!

  par uzmundrinājumu tiem,kas arī vēlas Dzīves pagriezienus saskatīt kā mācību.
  Aizvien vairāk nāk info kā arī pārliecība, ka ķermenis ir Visuma/Dieva templis, pret kuru jāizturas ar mīlestību, tad arī ķermenis mūs iemīl un ir mūsu sabiedrotais.
  Esmu ceļā.
  Lai mums visiem izdodas!

  Atbildēt
 5. Madara
  01/04/2016 at 22:25 (3 gadi atpakaļ)

  Vai šo diētu ieteiktu māmiņām, kas baro ar krūti?

  Atbildēt
  • Līga | happy whispers
   04/04/2016 at 22:46 (3 gadi atpakaļ)

   Es ieteiktu iepriekš pakonsultēties ar diplomētu uztura speciālistu, jo barojošas māmiņas organismam ir specifiskākas vajadzības nekā jebkurai citai pieaugušai sievietei ikdienā, kura atbild tikai par savu organismu un veselību.

   Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *