Gribu atvērt citādāku sporta klubu. Kā rīkoties, lai neaplauztos? Atbild koučs.

Kad jūnijā aizsāku sadarbību ar kouču Lauru Vanagu – Mickeviču, solīju, ka uz lasītāju karjeras dilemmām atbildēsim reizi mēnesī. Aizņemtības dēļ atbilde uz bloga lasītājas M. jautājumu ir nākusi ilgāk nekā iecerēts, taču labāk vēlāk nekā nekad, vai ne? Kad M. atrakstīja – agrāk domājusi, ka strādās maksimāli vienkāršu darbu un nedarīs neko īpašu, taču ar laiku viņas uzskati krasi mainījušies, sapratu, ka šoreiz lūgšu Lauru pakonsultēt tieši M. pārdomas. 

Vēlos veidot sporta klubu, kas būtu riktīgi savādāks nekā parastie sporta klubi. Taču, kā to paveikt? Kā iesākt, lai pati vēlāk neaplauztos?

Atbild Laura Vanaga – Mickeviča,  Talentor Latvia koučs:

Manā praksē šie ir skaistākie jautājumi, jo savā būtībā nes līdz tik daudz drosmes. Madara, visu cieņu jautājumam, jo pieņemu, ka tas Tev ir svarīgs jau kādu laiku un tā nav tikai mirkļa iegriba. Ņemot vērā, ka Tu jau zini, ko vēlies, piedāvāju atbildēt sev uz vēl dažiem jautājumiem, kas palīdzētu noķert skaidrāku redzējumu.

 • Kas Tavā izpratnē ir “vienkāršs darbs”? Ko Tev vispār nozīmē darbs? Uzraksti pati sev īsu definīciju!
 • Kāpēc Tavi uzskati ir krasi mainījušies? Kas pamudināja mainīt vēlmes? Vai bija kāds īpašs pagrieziena punkts?
 • Ko Tev nozīmē “riktīgi savādāks sporta klubs”? Kas Tev palīdzētu šo mērķi realizēt? Vai ir padomā konkrēti mentori, kam lūgt palīdzību un padomu? Varbūt ir detalizēts, pašas sagatavots plāns?

Vai Tev ir plāns? Ja nav, ķeries klāt!

Ja plāna vēl nav, detalizēti apraksti, kādu Tu redzi šo sporta klubu. Uzzīmē šo sapni no nulles un uzdrīksties būt maksimāli drosmīga. Pirms tam atrodi laiku pabūt ar sevi mierīgā vidē, lai pilnībā atbrīvotu prātu. Iesaku veikt šādu vingrinājumu.

 1. Apsēdies, iztaisno muguru, nedaudz piever acis.
 2. Dziļi ieelpo, izelpo un turpini mierīgi elpot 10 minūtes.
 3. Kad esi veikusi elpošanas vingrinājumu, pēc iespējas detalizētāk sāc aprakstīt savu vīziju – visu, kas ienāk prātā.
 4. Vari paņemt arī krāsainus flomasterus, ja rodas vēlme kaut ko uzzīmēt, apvilkt vai pasvītrot.

Kad šis sapnis ir uzlikts uz papīra, atbildi sev:

 • Kādi resursi ir nepieciešami šobrīd, lai šo mērķi sasniegtu?
 • Pēc kādiem kritērijiem Tu zināsi, kad mērķis ir sasniegts?
 • Kā Tu apbalvosi sevi, kad mērķis būs sasniegts?
 • Kas Tu esi, piemēram, pēc 3 gadiem, kad esi realizējusi šo mērķi? Kā Tu redzi sevi? Kas Tev ir apkārt?

Augstāk minēti tikai daži jautājumi, pie kuriem cītīgi piestrādājot, Tu pati vari saņemt atbildes un pamanīt resursus. Pat vairāk – saņemt pašiedvesmu. Mūsu mērķi ir dažādi un to nozīme ir zināma tikai tam, kurš mērķi nosaka. Madaras jautājumā jūtu ieinteresētību, vēlmi un ziņkārību šī vārda vispozitīvākajā nozīmē. Es būtu priecīga ar Madaru strādāt koučinga sesijās un palīdzēt viņai izsijāt vērtīgāko. Protams, ieteiktu padomāt par projekta realizēšanas finansiālo pusi, jo šādā projektā tas, protams, ir ne mazāk svarīgs jautājums. Ir jāzina, cik lielas finanses nepieciešamas, lai savu mērķi sasniegtu.

Ja arī tev ir kāds jautājums koučam, raksti to komentāros vai sazinies ar mani pa e-pastu hello@happywhispers.lv.

 

Bilde no Lauras privātā arhīva (portrets) un Ģirts Luste (Līga)

11 Komentāri on Gribu atvērt citādāku sporta klubu. Kā rīkoties, lai neaplauztos? Atbild koučs.

 1. Arturs
  28/08/2017 at 02:23 (2 gadi atpakaļ)

  Tb, nlp…

  Bet vispar, jautajums ir forss ar to, ka tu varetu uz so vienu jautajumu ievakt dazadu specialistu atbildes. Sis ir bija par merkiem un motivaciju, bet citi varetu but: marketings, juridiskie aspekti, finanses, lokacijas izvele, utml gana praktiskas lietas.

  Atbildēt
  • Līga | happy whispers
   28/08/2017 at 08:01 (2 gadi atpakaļ)

   Mēs uzrunājām arī pāris finanšu speciālistus, taču aizņemtības dēļ neviens šoreiz nevarēja sniegt atbildi, tāpēc nolēmām sākt ar pašu pirmo soli, kādu cilvēkam, kas devies uz konsultāciju pie kouča, būtu jāsper. Visi šie kontroljautājumi ir pats pirmais, ar ko sākt, un pēc tam jau seko turpmākie soļi, kas attiecas uz praktiskajām lietām. Bieži vien cilvēkiem vispirms jātiek skaidrībā par to, ko viņi vispār vēlas.

   Atbildēt
  • Laura
   28/08/2017 at 09:30 (2 gadi atpakaļ)

   Paldies par ieteikumu, Artur!
   Jau sākotnēji bijām plānojušas uz šiem jautājumiem paskatīties no dažādiem rakursiem, piesaistot vairākus ekspertus. Katrā ziņā – pie šī strādājam!
   Koučings ir iespēja apstāties, apzināties esošo situāciju un spert pirmos soļus sava mērķa īstenošanā. Būtiski -paskatīties savā “spoguļattēlā” un sākt rīkoties. Ja spējam sniegt atbildes uz vienkāršiem, bet svarīgiem jautājumiem, visdrīzāk tas mūs aizvedīs dziļumā jeb ļaus transformēt savu situāciu labākajā versijā.
   Prakse rāda, ka dziļums ir apzinātā, praktiskā darbībā un nepārtrauktā sevis izzināšanā.

   Lai mums visiem izdodas!
   Laura

   Atbildēt
 2. Akvai
  28/08/2017 at 03:14 (2 gadi atpakaļ)

  Diezgan tomer pliekani un virspuseji. Atvainojos par tiesumu, bet tiesam esmu parsteigta

  Atbildēt
  • Līga | happy whispers
   28/08/2017 at 08:04 (2 gadi atpakaļ)

   Mēs šeit cenšamies palīdzēt spert pašu pirmo soli – saprast, ko tad es īsti vēlos, vai tas vispār ir tas, ko es vēlos. Ar šādu jautājumu izprašanu arī sākas sesijas pie kouča, un ar katru nākamo iet dziļumā. Protams, būtu super, ja būtu izdevies iegūt arī atbildes no finanšu speciālistiem, kurus uzrunājām.

   Atbildēt
 3. Ilona
  28/08/2017 at 13:35 (2 gadi atpakaļ)

  Jums dāmas ir absolūta taisnība, jo daudziem ir domas un idejas, vēlmes kaut ko pamainīt savā karjerā vai darīt papildus. Tomēr trūkst drosmes, trūkst plašāku pārdomu par tēmu. Un šāda tipa jautājumi, kurus uzdod Laura – dod iespēju drusicņ pastrādāt ar sevi.
  Un tad var sākt domāt konkrētak – ieguldījumi, sadarbības partneri utt.
  Un! Jo plašāk domājam, jo ideja vairāk realizējas! Ja tā ir tavējā :)

  Atbildēt
 4. intrigante
  29/08/2017 at 17:21 (2 gadi atpakaļ)

  ir nācies strādāt dažādu biznesa ideju apspriešanā šādā stila, tādēļ no kouča puses izpalicis viens būtisks jautājums – kas būs ” citādā fitnesa kluba” klienti?
  Kādēļ viņi nāks uz ” citādo klubu”?
  Kas būs tas īpašais, kā nav ne” parastajos” fitesa klubos, nedz neparastajās jogas , deju un tml. studijās?

  Veiksmi :)

  Atbildēt
  • Olga
   03/09/2017 at 11:45 (2 gadi atpakaļ)

   Tas viss nāca pie idejas detalizēta apraksta, kur bija ieteikts izpausties sevi neierobežojot.

   Atbildēt
 5. Olga
  03/09/2017 at 11:49 (2 gadi atpakaļ)

  Paldies Madarai par uzdrošināšanos domāt un pat iespējams darīt – savādāk! Tomēr būtu labi sākotnēji saņemt vairāk informācijas par to, ko nozīmē “savādāks” un “aplauzties”. Mana skatījumā “aplauzties” šajā dzīvē iespējams nav, jo īpaši ja dari to, kas Tev patīk un uzlādē ar enerģiju! Tas, kas īstermiņā izskatās kā kļūda vai neizdošanos kopējā bilancē vienmēr ir solis uz labo! Lai izdodas!!!

  Atbildēt
 6. Aija
  03/09/2017 at 16:44 (2 gadi atpakaļ)

  Esmu bijusi pie kouča vairākas reizes un man katra sesija ir palīdzējusi ieraudzīt un izkristalizēt savu ideju līdz patiešām reālam rīcības plānam.
  Es esmu sapratusi,ka man visa apskaidrība atnāk brīdī,kad sadzirdu sevi no malas. Un tas var notikt brīdī,kad sarunājos pati ar sevi skaļā balsī. Un koučs tādā ziņā ir lielisks sarunu biedrs – viņš tikai uzdod pareizos jautājumus,kas tevi savā monologā ved uz priekšu. Un vislabākais ir tas,ka pēc katras 1,5 stundas,ko esmu šādi pavadījusi,man tiek iedota lapa uz kuras tas viss ir sarakstīts punktu pa punktam- kas man tagad ir jādara. Un vispārsteidzošākais man katru reizi ir tas,ka es jau pati to esmu pateikusi- es pati zinu visas atbildes! Es vnk nemāku vienantnē to visu noformulēt- galvā ir miljons idejas,bet sastrukturizēt līdz reālam plānam nevaru. Tāpēc domāju,ka var un vajag ļaut savas domas vadīt profesionālim. Un es domāju,ka tas nav NLP. Jā,ir līdzīgi. Bet NLP tomēr ir manipulācija/programmēšana. Koučs nav tavs vadītājs vai kāds cits,kurš grib tevi ievirzīt pa savam. Koučs ir tavs biznesa partneris, tikai “beksteidžā”. Viņš palīdz tev sasniegt mērķus – tavus nevis savus.
  Līga un Laura, domāju,ka jūsu ideja ir ļoti laba un noderīga! Arī tagad, lasot Lauras uzdotos jautājumus Madarai, es jau sāku tos pielīdzināt savam jaunajam projektam. Paldies! ;)

  Atbildēt

1Pingbacks & Trackbacks on Gribu atvērt citādāku sporta klubu. Kā rīkoties, lai neaplauztos? Atbild koučs.

 1. […] atkāpjoties no iepriekš aprakstītās situācijas un atskatoties uz komentāriem, kas sekoja pēc iepriekšējā bloga ieraksta, vēlētos precizēt koučinga definīciju un tā nozīmi. Šis skaidrojums varētu radīt […]

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *