Piedzīvot laimīgu sevi. 30 dienu treniņš.

Piedzīvot laimīgu sevi – tieši ar šādu motto pirms gadiem četriem sāku rakstīt blogu Happy Whispers jeb Laimīgie čuksti, nosaukumu aizņemoties no sava Twitter konta. Laika gaitā piedzīvotas dažādas pārmaiņas. Mainījusies esmu es pati, mainījies mans ikdienas ritms un intereses, un arī blogs ir piedzīvojis šādas tādas saturiskas pārmaiņas. Tomēr vadmotīvs – piedzīvot laimīgu sevi – joprojām ir visa pamatā, un ir tā stīdziņa, kas caurvij ikvienu bloga ierakstu, lai cik bieži vai reti tos pēdējā laikā izdotos veikt. 

Jau kādu laiku briestu arī vizuālām pārmaiņām blogā, lai āriņa vairāk atbilstu šābrīža iekšiņai, un ļoti ceru, ka aizņemtajā ikdienā joprojām spēšu veltīt gana daudz laika blogam kā savai sirdslietai. Joprojām spēkā ir arī Happy Whispers domubiedru grupa, kas pulcējas Facebook platformā – arīdzan pieklususi, man pašai kļūstot mazāk aktīvai, taču parasti pret pavasari atmostas vēlme vairāk kustēties, pārskatīt ēdienkarti, izaicināt sevi izmēģināt kaut ko jaunu, un paļaujos, ka arī tur jaunā sezona nāks ar jaunu elpu. Ja patīk mans blogs un negribas palaist garām jaunākos ierakstus, aicinu pievienot savu e-pastu jaunumu un īpašo piedāvājumu saņemšanai, kuru šopavasar beidzot iedzīvināšu kā vienu no regulāras saziņas veidiem ar saviem lasītājiem. (Vienkārši ievadi savu e-pasta adresi lodziņā, kas atrodams labajā augšējā stūrī! Apsolu nespamot :) ).

30 dienas ceļā uz laimīgāku sevi

Bet, ja reiz par to laimi runājam, vēlos padalīties kādā mazā eksperimentā, kuram šobrīd ļaujos, lasot Niyc Pidgeaon grāmatu Now Is Your Chance. Autore, balstoties savā pieredzē un dažādās pozitīvās psiholoģijas praksēs, aicina trīsdesmit dienas apzināti pastrādāt ar sevi, lai piedzīvotu… jā, laimīgāku sevi. Nav tā, ka patreizējā dzīves posmā es būtu briesmīgi nelaimīga. Savi izaicinājumi, protams, ir, taču visumā jūtos ļoti labi. Tomēr viss, kas saistīts ar labsajūtu un laimi, allaž kņudina manu ziņkāri, tāpēc turpinu lasīt, klausīties, mācīties un izmēģināt dažādas lietas.

Gadās, ka mūsu aizņemtajā un straujajā ikdienā, tas apzinātības valdziņš nomūk, un mēs iestrēgstam uz šķēršļiem un problēmām, nevis meklējam iespējas un risinājumus. Mēs visi gribam būt laimīgi, taču, jo ilgāk dzīvojam un vairāk dzīves pieredzes uzkrājam, jo skaidrāk saprotam, ka laime nav kaut kāds permanenti iemantojams stāvoklis – tas ir process, tas ir ceļš. Un patiesībā laimi nemaz nav iespējams nodefinēt, jo tā mums katram ir pašam sava. Tas, kas dara laimīgu mani, var nederēt kādam citam, un otrādi. Laimi drīzāk var praktizēt nekā notvert. Kā teicis Karls Gustavs Jungs: “Es neesmu tas, kas ar mani noticis. Es esmu tas, kas izvēlos būt.” Un tieši tā arī es saprotu laimi.

Būt laimīgam nenozīmē justies superpārlaimīgam nepārtraukti, visu laiku. Laime nav galamērķis, laime ir ceļojums, kas apvieno to, cik apmierināti esam ar dzīvi, cik labi un priekpilni jūtamies dienu no dienas savā ikdienā. Laime ir stāsts par gandarījumu un iekšēju piepildījumu, un diezgan lielā mērā izvēle, kā justies, ir mūsu pašu ziņā.

Pateicība kā atslēga uz lielāku dzīvesprieku

Pateicība par to, kas jau ir šeit un tagad, acumirklī ievirza attieksmi pozitīvākā gultnē. Tas tāpēc, ka pateicības izjušana aktivizē tos smadzeņu reģionus, kas ir saistīti ar dopamīnu (neiromeidatoru, kas atbildīgs par atalgojuma sistēmas aktivizēšanu smadzenēs) un serotonīnu, kas atbildīgs par laimes izjūtas un labsajūtas ierosināšanu. Tātad pateicības praktizēšana savā ziņā ir atslēdziņa uz lielāku dzīvesprieku un spēju apzināti ieraudzīt pozitīvu perspektīvu.

Pirmās dienas uzdevums prasa vien pāris minūtes laika, un es iesaku to paveikt jau šovakar un pamēģināt praktizēt arī turpmākās 29 dienas. Kad diena būs galā, atrodi mirkli laika tikai sev un padomā, kas bija tās trīs lietas, par kurām šodien izjūti pateicību. Atceroties patīkamo pieredzi vai notikumu, vēlreiz izgaršosi pozitīvās emocijas, ko tas raisījis. Šo praksi var ieviest arī attiecībās ar bērniem vai mīļoto, vakariņu laikā vai pirms miega pārrunājot, ko labu katrs piedzīvojis savās dienas gaitās. Pamanīsi, ka tas ne tikai sniedz dziļāku ieskatu savu mīļo pasaulē, bet arī visus satuvina. Ar laiku ikdienas pateicības praktizēšana ļaus visos notikumos un pieredzēs saskatīt gan mācību, gan svētību. Priecāšos, ja komentāros padalīsies, par ko Tu izjūti vislielāko pateicību savā dzīvē šobrīd. Kas kavē vai traucē izjust gandarījumu un piepildījumu ikdienā? Dalies šeit vai slēgtajā Happy Whispers domubiedru grupā!


Bilde: Marta Logina, Mūsulapa.lv

 

11 Komentāri on Piedzīvot laimīgu sevi. 30 dienu treniņš.

 1. Saiva
  19/03/2018 at 20:47 (1 gads atpakaļ)

  Ja godīgi-varu būt pateicīga visumam par daudz ko.Kā visādi nav gājis pa šiem gadiem,bet kaut kādā mistiski neizprotamā kārtā esmu noturējusies līmenī un nenogrimusi zemāk par sevi.Skatoties uz saviem bērniem(viņi jau lieli),saprotu ka viss bijis kā vajag,ka visu (lielākoties)var uzskatīt par labu esam.Arī tagad-esmu iepazinusi daudz jauku cilvēku,izlasīts tik daudz labu grāmatu,arī gudru rakstu,sevis izglītošanai-nu ko vairāk var vēlēties?Un ja man ir visas iespējas tā turpināt-izglītoties,sniegt savas zināšanas citiem,kuri interesējas par veselīgu dzīvesveidu,un bez tam,ja man apkārt ir tik daudz labu cilvēku,tad tikai var priecāties un pateikties par to visu.

  Atbildēt
  • Līga | happy whispers
   20/03/2018 at 08:11 (1 gads atpakaļ)

   Paldies par komentāru, Saiva! Kāds gandarījums – atzīt, ka bērni izauguši par krietniem cilvēkiem, turpināt izgaršot dzīvi, rūpēties par savu izaugsmi un baudīt foršu cilvēku sabiedrību! Patiess prieks par Tevi!

   Atbildēt
 2. Inese
  20/03/2018 at 08:38 (1 gads atpakaļ)

  Labrīt !
  Es priecājos par to, ka ir skaists pavasara rīts, nedaudz snieg un tas liek vairāk vērties pa logu un nedaudz apstāties. Pakausī jau kāds čukst par to, kas šodien jāpaveic, bet mēģinu sevī atrast to mieru un līdzsvaru visu paveikt ! Un par to arī esmu pateicīga, ka varu to visu redzēt, just un galu galā arī raizēties :)
  Un paldies Līga, ka esi, vienmēr ar interesi sekoju Tev ❤️
  Jauku dienu !

  Atbildēt
  • Līga | happy whispers
   20/03/2018 at 10:43 (1 gads atpakaļ)

   Paldies par mīļajiem vārdiem, Inese! Cik jauki, ka Tu proti novērtēt nesteidzīgu rītu, lai kas notiktu aiz loga :) Es Tev pilnībā piekrītu, ka spēja just ir dāvana – pat, ja dažkārt šķiet, ka jūtam pārāk daudz vai dziļi un sāp.

   Atbildēt
 3. Dina
  20/03/2018 at 09:58 (1 gads atpakaļ)

  Man vakar nebija viegli noformulēt pateicības. Ilgi domāju. Sanāca tādas piezemētas. Pateicība vīram, ka uzsildīja mašīnu no rīta, pateicība bērniem par vienkāršu čatu dienas laikā un pateicība sev, ka mācēju iztikt bez papildus uzkodām ēdienreižu starplaikos.
  Ar interesi sekošu “30 dienas ceļā uz laimīgāku sevi”

  Atbildēt
  • Līga | happy whispers
   20/03/2018 at 10:44 (1 gads atpakaļ)

   Oi, bet tās nebūt nav piezemētas pateicības – tās ir sirsnīgas un patiesas! Tu esi riktīgi labi novērtējusi to, ko Tev dod ģimene, kā arī paslavējusi pati sevi par rakstura stingrību (acīmredzot ir tāda apņemšanās neuzkost starp ēdienreizēm). Tas ir lieliski un tā turpināt! Nav lielas vai mazas laimes – ir tikai katram sava :)

   Atbildēt
 4. Astrīda
  20/03/2018 at 13:07 (1 gads atpakaļ)

  Esmu pateicīga par visu, kas manā Dzīvē noticis, notiek. Bieži arī skaļi saku, ka esmu pateicīga par to, ka man ir divi brīnišķīgi dēli, ka man ir labas un mīļas vedeklas, ka man ir mazdēliņš, ka man ir kur dzīvot, ka man ir darbs, ka man ir …Šajās 30 dienās nesteidzīgi pārdomāšu daudzas lietas. Šodien mani pateicības vārdi, lai Līgai par daudzajām labajām lietām, ko varu atrast happy whispers blogā.

  Atbildēt
  • Līga | happy whispers
   20/03/2018 at 15:15 (1 gads atpakaļ)

   Cik jaukas atziņas, par ko būt pateicīgai! Un mīļš paldies par sirsnīgajiem vārdiem, kas valetīti blogam!

   Atbildēt
 5. Anna
  22/03/2018 at 07:57 (1 gads atpakaļ)

  Kad izlasīju šo bloga ierakstu, katru dienu cenšos ievērot tris labo lietu noteikumu. Cenšos pati saprast un ar;i tuvākajiem pajautat par labo diena. Gribās šo ideju piekopet pēc iespējas ilgāk un regulārāk. Tas arī rada mierīgaku sajūtu vakarā pirms aizmigšanas. Bet šīs nedēļas lielakie prieciņi laikam ir pavasaris, miļu un tuvu cilveku satikšana un kopā būšana un tas ka ir iespēja kļūt vēl laimīgakai. :)
  Paldies Līga par iedvesmu! šis noteikti viens no maniem mīļākajiem blogiem un rakstus gaidu ar nepacietību:)

  Atbildēt
 6. Laine
  27/03/2018 at 14:39 (1 gads atpakaļ)

  Katru vakaru cenšos piekopt šo praksi – pateikties par labo un jauko, kas pa dienu piedzīvots! Tas tiešām dod labu pašsajūtu un prieku pirms miega! :)
  Šodien esmu pateicīga, ka varu būt līdzās savam vienam no tuvākajiem cilvēkiem un atalstīt to, kad viņš iet cauri cīņai ar vēzi – ķīmijterapiju. Arī šī smagā slimība liek novērtēt katru dienu, kas mums ir dota, ko dzīvot un piedzīvot! :)

  Atbildēt
  • Līga | happy whispers
   27/03/2018 at 19:46 (1 gads atpakaļ)

   Tā patiesi ir viena no skarbākajām dzīves mācību stundām. Man ir liels prieks, ka spēj saskatīt gaišo arī šādos pārbaudījumus un dot spēku un pozitīvo enerģiju līdzcilvēkam brīdī, kad viņam tas īpaši nepieciešams. Mīlestību un izturību jums!

   Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *