Kur meklēt vingrumu un labsajūtu šogad. Manas adreses un pieredze.

Decembrī biju tik aizņemta darbā, ka teju pazudu no zemes virsas – enerģijas pietika vien darbam. Blogs pacietīgi gaidīja, kad atkal uzlādēšu baterijas, un to pašu varu teikt par jogu un sportiņu, ko darbs vienkārši izstūma no prioritāšu saraksta. Tomēr jauns gads nāk ar jaunām iespējām, un šodien devos uz pirmo šī gada treniņu. Jau rīt atgriezīšos uz jogas paklājiņa, savukārt sestdienas rītā esmu pieteikusies uz nākamo nodarbību sporta klubā. Dalos savās adresēs un pieredzē!

Varbūt izlausās, ka pārspīlēju, taču slodzi dažādošu un audzēšu pakāpeniski. Piemēram, šodien biju uz funkcionālās vingrošanas treniņu DCH studijā, kur reizi nedēļā trijatā ar draudzenēm trenējamies privāti – saturs un slodze tiek pielāgoti tieši mūsu vajadzībām un spējām. Uz jogu eju studijā Urban Yoga pie Lienes Krauzes, kas specializējusies Aštanga Vinjasa jogā, taču piektdienās 12:30 pasniedz stundu garu dinamiskās plūsmas jogas nodarbību Urban Flow, kurā var lieliski izstaipīties pēc funkcionālās vingrošanas vai spēka terniņa.

Ilgtermiņā plūstošā joga ne tikai veicina ķermeņa lokanību un izturību, bet arī uzlabo pašsajūtu, mazina stresu, palīdz atbrīvoties no sasprindzinājuma, uzlabo imūnsistēmu un gremošanas sistēmas funkcijas, stiprina sirds un asinsvadu sistēmu. Vienvārdsakot, joga ir lielisks randiņš ar sevi, un to noteikti iesaku izmēģināt ikvienam, kam mūsdienu dzīves ritms ir kļuvis par strauju.

Savukārt nedēļas nogalē DCH studijā plānoju aiziet uz VERVE – nodarbību, kurā apvienoti elementi no Pilates, jogas un Tai chi. Vingrinājumi palīdz uzlabot lokanību un atslābināt muskuļus, kā arī sagatavo vēderpreses un muguras dziļo muskulatūru slodzei, kas nepieciešama spēka treniņos. Un tālāk jau jāskatās, kā savietot studiju grafikos piedāvātās nodarbības ar pašas plāniem, taču atkāpties no regulāras izkustēšanās negribu – ķermenis ir tik laimīgs, kad par to regulāri parūpējas!

Jauns gads, jauns sākums?

Gada nogalē manīju, ka daudzi blogeri, paziņas un draugi sociālajos medijos atskatās uz aizvadīto gadu un nosprauž apņemšanās un mērķus jaunajam. Man pašai jau pāris gadus tuva filozofija, kas priekšplānā izvirza nevis konkrētu mērķu nospraušanu, bet labu pašsajūtu. (Par to plašāk var palasīt senākā bloga ierakstā Kāpēc es jaunajā gadā neuzstādīšu nevienu mērķi). Ja godīgi, tas, ka vecais gads no pleciem ir nost un sācies jauns cikls, man dod savdabīgu grūdienu un papildu enerģiju. Nav grūti saņemties jauniem sākumiem vai atsākt labas, bet piemirstas vai iepauzētas lietas.

Starp citu, man patīk jaunā tencence, ka sporta un aktīvās atpūtas apģērbu ražotāji arvien pamanāmāk pievēršas apkārtējās vides un ilgstpējas jautājumiem. Tā, piemēram, Adidas ir radījuši sporta apavus no pārstrādātiem okeāna atkritumiem, savukārt H&M nule klajā laiduši mūsdienīgu sporta apģērbu kolekciju, kas ražota no pārstrādāta poliestera. Arī es šo kolekciju, kurā pieejamas dažādas sporta bikses jeb legingi, jakas ar kapucēm un topi vingrošanai, skriešanai un jogai, esmu apčamdījusi, uzmērījusi un gada pirmajā treniņā notestējusi.

Manuprāt, vissvarīgākā ir sporta apģērba funkcionalitāte un ērtums, tomēr nenoliegšu, ka man patīk ne tikai ērti justies, bet arī labi izskatīties. Nevis tāpēc, lai kādam sporta zālē vai uz jogas paklājiņa izrādītos, bet tāpēc, ka pašai forši. Minētā H&M kolekcija radīta, izmatojot jaunu aušanas metodi, kas ļauj radīt apģērba gabalus no auduma pārpalikumiem vai mazāk pavediena. Viennozīmīgi patiks tām meitenēm, kas novērtē ne tikai stilu un funkcionalitāti, bet arī ilgtspējīgu domāšanu.

Mani favorīti jaunajā H&M kolekcijā ir melnie legingi ar dekoratīva tīkliņa ielaidumiem, kas cieši pieguļ augumam (un glaimo aprisēm!), kā arī topiņš ar krustveida lencītēm un tīkliņa ielaidumu uz krutīm un muguras. Lai pirms un pēc treniņa nenosaltu un nebaidītos no caurvēja, ietinos bēšajā hūdijā ar kapuci, kas iekšpusē ir mīkts un pūkains kā plīša lācēns. Sporta kolekciju var aplūkot, uzmērīt un iegādāties H&M veikalos Galerija Centrs, Galleria Riga, Alfa, Spice un Riga Plaza. Pamēģini – varbūt arī Tev iepatiksies!

 

Lai sportisks un foršs jaunais gads!


Foto: no bloga arhīva un publicitātes materiāli

1 Komentārs on Kur meklēt vingrumu un labsajūtu šogad. Manas adreses un pieredze.

  1. Ieva
    04/01/2018 at 20:33 (1 gads atpakaļ)

    Paldies Tev, Līga! Šis raksts tieši laikā man nāk, jo esmu vēl savu ideālo fizisko aktivitāšu meklējumos. DCH studija būs jāpamēģina, lokācija ideāla un piedāvājums tiešām interesants. Varbūt tad tiksimies uz paklājiņa :)
    Lai mums un katram izdodas sasniegt savus mērķos!

    Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *