No vecuma nav jābaidās - tam ir jāgatavojas

Foto: Daiga Ellaby

Apģērbs: Lindex Pink kolekcija

happywhispers_novecotskaisti_01.jpg
"Pasmaidi un ieskaties sev acīs. TĀ ESI TU. Viena vienīgā tāda uz pasaules. UNIKĀLA UN ĪPAŠA. Tu esi savas dzīves galvenā prioritāte. Pasaki to sev skaļi. PASAKI, KA SEVI MĪLI." 〜 Una Ulme

No vecuma nav jābaidās - tam ir jāgatavojas

Foto: Daiga Ellaby

Apģērbs: Lindex Pink kolekcija

Koko Šanele reiz izteikusies, ka nekas nepadara sievieti vecāku, kā izmisīga cenšanās izskatīties jaunākai. Un, redzot, cik izmisīgi daudzas rietumu sievietes dzenas pēc mūžīgā (un mākslīgā!) skaistuma, ir grūti leģendārajai modes māksliniecei nepiekrist. Un, ja reiz par Koko, tad viņa esot teikusi arī tā: "Daba dod tev seju, kura tev ir 20 gadu vecumā. Dzīve dod tev seju, kura tev ir 30 gadu vecumā. Bet 50 gadu vecumā tev ir tā seja, kuru tu esi nopelnījusi." Proti, seja itin godīgi atspoguļos tavu līdzšinējo dzīvesveidu - ko tu ēdi, kā tu gulēji, vai pietiekami rūpējies par savu ādu un prati vai neprati tikt galā ar stresu.

Nesen apmeklēju ļoti iedvesmojošu ESPA Rīga sarunu vakaru, kurā piedalījās grāmatas Skaistumam nav gadu autore Una Ulme un lieliskā, pieredzējusī ginekoloģe Dace Matule. Atmiņā aizķērusies Unas atziņa par to, ka no vecuma nav jābaidās, vecumam ir jāgatavojas. Savā grāmatā Una atzīstas, ka trīsdesmitnieces vecumā kritusi panikā par katru krunciņu, bijusi kompleksu pārņemta un tikai pēc 40 pieņēmusi sevi un savu vecumu. "Tikai tagad beidzot es jūtos komfortabli savā ādā, jo ārējais skaistums vairs nav mana prioritāte," viņa raksta.  

Klausoties tovakar Unā, smaidīju. Arī man 40 gadi bija kā robežšķirtne, kad sāku tā pamatīgāk aizdomāties par novecošanu. Jā, tas ir dabisks process. Nē, es nekritīšu panikā. Taču pēdējā pusotra gada laikā pārdzīvotais stress manā sejā ir redzams kā uz delnas. Kā Una, tā ginekoloģe Dace Matule atzina, ka skaistuma lielākais ienaidnieks nav viss vecums, bet gan stress. Zināt to teicienu "no bēdām novecoja"? Lūk, tas ir par mani. 

Es apzinos, ka katram dzīves posmam ir savi uzdevumi. Šobrīd man vissvarīgākais ir atgūt pozitīvismu un dzīvot pēc iespējas nesteidzīgāk. Slow living - tā ir mana jaunā mantra. Es nepārblīvēju savu ikdienu ar notikumiem, informāciju un cilvēkiem. Daudz lasu, klausos pašizaugsmes lekcijas, veicu dažādas prakses (piemēram, vizualizācija, meditācija un tamlīdzīgi), eju vingrot, kā arī cenšos uzlabot ēdienkarti un miega kvalitāti. Soli pa solītim, bez gaidām un ilūzijām par to, ka pēkšņi atkal iemantošu nepārejošu iekšējo harmoniju. 

Vēl viena ļoti būtiska ikdienas labsajūtas sastāvdaļa ir pateicība par to, kas man ir. Dzīve mani ir pārbaudījusi gan ar pašas, gan meitas veselību. Slimība nav saudzējusi arī tuvus un mīļus cilvēkus. Kā Unas grāmatā atzīst ESPA dibinātāja Sūzana Hārmsvērta, visiem ir traumas un traģēdijas - tā ir daļa no dzīves. Taču, iemācoties būt pateicīgiem un beidzot uztraukties par to, kā mums nav, spēsim izbaudīt dzīvi.

"Pasmaidi un ieskaties sev acīs. TĀ ESI TU. Viena vienīgā tāda uz pasaules. UNIKĀLA UN ĪPAŠA. Tu esi savas dzīves galvenā prioritāte. Pasaki to sev skaļi. PASAKI, KA SEVI MĪLI." 〜 Una Ulme
happywhispers_novecotskaisti_03.jpg
"Lai arī ko liksi uz sejas, visam pāri ir iekšējās izjūtas - ja būsi laimīga, tad jutīsies komfortabli savā ādā. Ēdiens, kustības, pašsajūta - tas viss ir redzams, jo āda ataino iekšējās sajūtas." 〜 Sūzana Hārmsvērta, ESPA dibinātāja
happywhispers_novecotskaisti_02.jpg

Foto: Content Pixie

Vienlaikus iekšā kņud un gruzd - ko tad īsti iesākt ar tām krunciņām? Lai cik harmoniski un mierīgi dzīvošu, jaunāka nepalikšu. Taču kļūt par vienu no plastic fantastic Holivudas kiborgiem arī nekāroju. Ļoti priecē, ka dabiskās kosmētikas segments kļūst arvien plašāks un pieprasītāks, un tās izstrādē piedalās gan ārsti, gan zinātnieki. Norit augu cilmes šūnu izpēte, parādās arvien vairāk inovāciju un dabiskā kosmētika sniedz arvien labākus rezultātus, lieliski konkurējot ar ķīmisko produkciju. Bet, ja nu kādā brīdī ar to šķitīs par maz?

ESPA dibinātāja Sūzana Hārmsvērta atzīst, ka daudz ko var panākt ar sejas masāžām un regulārām sejas fitnesa nodarbībām, kuras sejas muskuļu atbrīvošanai un sejas ovāla uzlabošanai iesaka arī Una Ulme. Ja sejas muskuļi ir savilkti, šūnām nepiekļūst skābeklis, āda tiek slikti apasiņota, paātrinās novecošanās procesi. Te talkā nāk arī relaksējošas, limfu drenējošas un liftinga masāžas tehnikas, ko izmanto sejas procedūrās.

Ja tomēr gribas spert solīti tālāk, grumbas un krunciņas var izlīdzināt vai padarīt mazāk manāmas ar injicējamajiem preparātiem. Botulīna toksīna injekcijas kombinācijā ar hialuronskābes injekcijām šobrīd ir vienas no vispopulārākajām neinvazīvajām estētikas procedūrām pasaulē. Pirmās novērš mīmikas radītās krunciņas, savukārt otrās - aizpilda jau radušās krunciņas un grumbas. Ja vēl pirms pāris gadiem biju pārliecināta, ka novecošu absolūti dabiski un neko tādu nekad nedarīšu, tad šobrīd vairs neesmu tik kategoriska - kāpēc gan nepamēģināt? Iespējams, mūsdienās holistiska pieeja skaistumkopšanai un novecošanai ir tieši tāda? Un tomēr, lai atceramies Koko Šaneles vārdus - 50 gadu vecumā tev ir tā seja, kuru tu esi nopelnījusi. Tātad vislielākā nozīme skaistā novecošanā būs tieši dzīvesveidam. 

"Lai arī ko liksi uz sejas, visam pāri ir iekšējās izjūtas - ja būsi laimīga, tad jutīsies komfortabli savā ādā. Ēdiens, kustības, pašsajūta - tas viss ir redzams, jo āda ataino iekšējās sajūtas." 〜 Sūzana Hārmsvērta, ESPA dibinātāja

Komentāri

  • Ruzela

    2020-02-18 10:58:10

    Kādā vecumā jāsāk domāt par sejas fitnesu?

    Atbildēt

Vārds

E-pasts

WWW

Ziņa